TetraSOD® dysmutaza ponadtlenkowa – jakie ma właściwości?

TetraSOD®, główny składnik produktu LABS212 SOD, zawiera suszone morskie mikroalgi Tetraselmis chuii, hodowane w oparciu o chronioną patentem technologię, która gromadzi 30-krotnie większą aktywność dysmutazy ponadtlenkowej, niż jakikolwiek inny szczep fitoplanktonu morskiego, dostępny obecnie na rynku.

Jakie działanie wykazuje SOD i jak wygląda na tle innych antyoksydantów?

Dysmutaza ponadtlenkowa (SuperOxide Dismutase, SOD) to enzym komórkowy, naturalnie występujący w organizmie, przede wszystkim w komórkach wątroby. Jest kluczowym enzymem bariery antyoksydacyjnej organizmu.

Wśród innych enzymów o podobnym działaniu można wymienić również: katalazę, peroksydazę i reduktazę glutationową. Ochronną funkcję przed szkodliwym działaniem wolnych rodników pełnią również nieenzymatyczne przeciwutleniacze i zmiatacze wolnych rodników, np. kwas moczowy, tokoferole (witamina E), kwas L-askorbinowy (witamina C), glutation, bilirubina, cysteina oraz inne.

Działanie różnych antyoksydantów zobrazowane zostało w tzw. piramidzie antyoksydacyjnej.

TetraSOD® jest najbardziej skoncentrowanym źródłem dysmutazy na rynku, z klinicznie udowodnioną skutecznością w aktywacji ścieżki odpowiedzi antyoksydacyjnej w komórkach ludzkich. Tetra-SOD® zawiera dysmutazę ponadtlenkową w najwyższym dostępnym stężeniu 30 000 IU/g.

Poza dysmutazą ponadtlenkową SOD, TetraSOD® zawiera również: peroksydazę glutationową i katalazę, co czyni go jednym z najsilniejszych antyoksydantów komórkowych.

Poszerz swoją suplementację

Dowiedz się więcej o suplementacji

 • Czy wszystkie kapsułki są bezpieczne?

  Kapsułki stosowane są powszechnie w przemyśle farmaceutycznym, jako niezawodna i wygodna forma dostarczania dokładnie odmierzonej dawki danego produktu. Kapsułki różnią się między sobą materiałami, z których zostały wykonane, rozmiarami, a także posiadanymi certyfikatami i badaniami. Jakie kapsułki wybierać? Kapsułki możemy podzielić na miękkie i twarde. Kapsułki miękkie są na ogół produkowane z żelatyny. Bardzo ciężko […]

  Więcej
 • Czym są wolne rodniki, stres oksydacyjny i antyoksydacja?

  Wskutek działania procesów fizjologicznych, a także czynników zewnętrznych (np. używek, niektórych leków, promieniowania UV, zanieczyszczeń) w organizmie powstają wolne rodniki tlenowe. Wykazują one działanie destrukcyjne, prowadząc do uszkodzeń i wadliwego funkcjonowania struktur komórkowych. By przeciwdziałać negatywnym skutkom ich działalności w organizmie wykształciły się mechanizmy chroniące przed ich nadmiernym powstawaniem oraz przemieniające już powstałe wolne rodniki w ich nieaktywne pochodne. […]

  Więcej
 • Dlaczego lepiej wybrać witaminę C w proszku?

  Dlaczego witamina C LABS212 jest w formie proszku? Witamina C jest dobrze poznaną witaminą, rozpuszczalną w wodzie. Ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć witaminy C, dlatego jej poziom jest uwarunkowany podażą wraz z dietą lub suplementacją. Witamina C jest witaminą mocno wrażliwą na obróbkę termiczną, w związku z czym, w trakcie gotowania, przechowywania, […]

  Więcej